Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ja wziołem do TDIka prżód standars lesjofords a tył HD bo na wakacje jadac to dupa strasznie siedziała i teraz jest git
    Spalanie - Motostat.pl
    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
    Sprzedam na OLX!!

    Komentarz


    • Zamieszczone przez siemi1
      ja wziołem do TDIka prżód standars lesjofords
      właśnie, standardowe lejsy na przód są dobre do TDI, na pewno nie do sporo lżejszego BSE

      Komentarz


      • Ja ostatnio przesadziłem z ładunkiem ))) Ale po 1000 km dupcia wstała.

        [ Dodano: Sro 15 Cze, 16 15:11 ]


        [ Dodano: Sro 15 Cze, 16 15:21 ]
        ))))
        Załączone pliki

        Komentarz


        • Ja wymieniłem ostatnio cały komplet przód i tył, sprężyny i amortyzatory. Amortyzatory dałem KYB excel-g. A co do sprężyn to na przód poszły Lesjo 11 a na tył Lesjo 20.
          W mojej octavii to chyba wszystko było od nowości jak wyciągnąłem amortyzatory tylne to w ogóle nie odbijały, wiec była tragedia spodziewam się, że sprężyny też już swoje przeżyły. Jak bujałem autem to było lepiej niż na karuzeli A teraz jest wszystko fajnie, ogólnie jak bym nim chciał bujać to trochę sztywne się wydaje, ale jak się jeździ to jest to nie odczuwalne i według mnie idealnie. Wysokość auta prawie się nie zmieniła, na oko różnica nie do poznania.
          Reasumując następnym razem jak bym zmieniał to zrobił bym tak samo bo jestem zadowolony.
          P.S. Niestety nie miałem jeszcze możliwości przetestować pod pełnym obciążeniem, zazwyczaj jeżdżę pustym autem.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez sid123
            Ja wymieniłem ostatnio cały komplet przód i tył, sprężyny i amortyzatory. Amortyzatory dałem KYB excel-g. A co do sprężyn to na przód poszły Lesjo 11 a na tył Lesjo 20.
            W mojej octavii to chyba wszystko było od nowości jak wyciągnąłem amortyzatory tylne to w ogóle nie odbijały, wiec była tragedia spodziewam się, że sprężyny też już swoje przeżyły. Jak bujałem autem to było lepiej niż na karuzeli A teraz jest wszystko fajnie, ogólnie jak bym nim chciał bujać to trochę sztywne się wydaje, ale jak się jeździ to jest to nie odczuwalne i według mnie idealnie. Wysokość auta prawie się nie zmieniła, na oko różnica nie do poznania.
            Reasumując następnym razem jak bym zmieniał to zrobił bym tak samo bo jestem zadowolony.
            P.S. Niestety nie miałem jeszcze możliwości przetestować pod pełnym obciążeniem, zazwyczaj jeżdżę pustym autem.
            A czy robiłeś geometrię ?
            Ja też na tył dałem lesjo 20 i jest superrrrrrr.
            Nie wiem tylko czy robić geometrię.
            Wymarzona 2.0TDI CR CFHF

            Komentarz


            • Augustowianin, raczej warto.
              PerfectService by DGW
              Skoda Octavia 2FL Combi L&K 2.0 TDI BKD+
              Skoda Octavia 1 Combi 1.9 TDI AHF
              Skoda Fabia RS 1.9 TDI ASZ+

              Komentarz


              • Tak jeszcze dla potomności jak wygląda Oct II 1.6 przy pełnym załadunku ze sprężynami Lesjo 20. (nie szura o progi, jazda jest ok)
                PB - 1/1
                LPG - 1/1
                Bagażnik - FULL (razem z pełnym kołem zapasowym)
                Dach - 2 rowery

                Zdjęcie 1:
                ]"]403 Forbidden

                Zdjecie 2: (plus 3 osoby)
                ]"]403 Forbidden

                Komentarz


                • Witam, ja ostatnio dołożyłem pełny zapas +hak to tył auta mi tak opadł, że teraz szoruje hakiem po wszystkich śpiących policjantach. Po przeczytaniu wszystkich stron i rozmowie z moim kolega mechanikiem podjąłem decyzje o kupieniu nowych springow Monroe SP3349 + nowe amory KYB. Zobaczymy jak wyjdzie.
                  http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...via-by-gregor7

                  Komentarz


                  • Ja CI powiem ye ma KZB Ulta SR i yaloyzlem Lesjofordsz HD na tuz i ywzke na przód i jest gitm mam tez hak ale nie mam zapsu.
                    Za tydzień jadę na urlop to wrzuce wam fotke jak wyglada moje auto:
                    - pusto z pełnym bakiem i hakiem
                    - pusto z pełnym bakiem i hakiem z zapasem
                    - Załadowane na 2 6tyg wakacji 2+1 z pełnym bakiem, hakiem z zapasem.

                    mam gdzies fotke z wakacji z prze roku kiedy miałem stare springi i amorki to bedzie porównanie.

                    Osobisice jestem bardzo zadowolony.
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                    Sprzedam na OLX!!

                    Komentarz


                    • Witam, jestem już po wymianie sprężyn i amortyzatorów. Jestem mega zadowolony z efektu tył auta znacząco się podniósł. Jeszcze pozostaje mi zrobienie geometrii. Polecam.

                      Sprężynki i amorki:
                      ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                      Nowe amorki i sprężyny już siedzą na swoim miejsciu:
                      ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl

                      A tak wygląda już na kołach, pełny zapas+hak+pół zbiornika paliwa:
                      ]"]Strona nie znaleziona - Błąd 404 | Fotosik.pl
                      http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...via-by-gregor7

                      Komentarz


                      • Gregor7, ładnie się teraz prezentuje

                        Komentarz


                        • Zamieszczone przez Gregor7
                          Jeszcze pozostaje mi zrobienie geometrii.
                          Przed geometrią, zrób ok 1000 kilometrów, żeby sprężyny sie ułożyły.

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez leonn
                            Gregor7, ładnie się teraz prezentuje
                            Dzięki.


                            Zamieszczone przez yunior81
                            Przed geometrią, zrób ok 1000 kilometrów, żeby sprężyny się ułożyły.
                            Tak jak napisałeś, tak mam zamiar zrobić. Dziękuję za podpowiedz.
                            http://forum.octaviaclub.pl/forum/mo...via-by-gregor7

                            Komentarz


                            • Pomoże mi ktoś namierzyć właściwe sprężyny do mojej ,,czarnej'' na tył? Kombi 1Z z 2011 roku. Na co dzień jest ok, ale mocno obładowana siedzi wg mnie już za nisko. Na co warto wymienić? Podpowiecie konkretny model na tył?

                              Komentarz


                              • U mnie tak, przód lesjofords standard tył heavy duty + amorki KYB Ultra SR.
                                Auto zapakowane na 2 yg wakacji nad morze 2+1 bagażnik na full+ zgrzewka wody i plyn do sprysków z tyłu za kierowcą. Auto zatankowane na Full bez pasażerów i kierocy
                                Spręzyny maja około rok.





                                A tak było na fabrycznych sprężynach i amorkach jeszcze przed wymiana też wakacaje z podobnym załadunkiem ale bak do połowy bez pasazerów i kierowcy.


                                Spalanie - Motostat.pl
                                Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                                Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                                Sprzedam na OLX!!

                                Komentarz


                                • ja po przeczytaniu 104 stron zdecydowałem się zalozyc do golfa monroe 3295 standard wiadomo, niestety nie było na stanie a potrzebowałem szybko auto wiec na szybko zamiennik z kayaby, rh6788 (też standard). Po wymianie super, auto się podniosło (poprzednie spręzyny były pęknięte), tył 0,5 cm wyzej niz przód, niestety przejechałem wczoraj ok 150 na full załadowany i już siadły, są niżej centymetr niż przód (fakt zaankowany na full). Nie wiem teraz czy sprężyny musiały się ulozyc i tak siadły czy są takie hu...owe. Teraz nie wiem czy zmieniac na monroe 3295? bo nie chce zeby na pusto stał jak motorówka tylko na równo, co radzicie?

                                  Komentarz


                                  • To co lepiej założyc ?? lejso 20 czy monroe ??
                                    Bo też mam mętlik po tej lekturze, 1/4 pb i pełna butla i mam 360 wysokości, jak bylem na wakacjach to nadkole miałem na wysokości opony
                                    octavia kombi z lpg bez haka, przebieg mam 165tys
                                    lejso 20 mogę mieć za 160 a monroe za 140

                                    Komentarz


                                    • Serio po przeczytaniu kilku stron, nie wiecie co zalozyc ? :shock:

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez yunior81
                                        Serio po przeczytaniu kilku stron, nie wiecie co zalozyc ? :shock:


                                        to ja w dużym skrócie dla potomnych:

                                        wersja 1: chcesz za miesiąc znów wpaść na forum pomarudzić na siedziący tył - wez firmowe zamienniki standardowych sprężyn albo coś koło tego
                                        wersja 2: masz lpg, jeśli wozisz standardowe ładunki, nawet wakacje na full - lejsy 20 <-statystycznie najczęściej polecana w tym wątku
                                        wersja 3: robisz na budowie i wozisz beton, płytki i HGWcojeszcze/masz 5-os. rodzinę+rowery na haku - monroe hd

                                        dziękuję za uwagę, browary, złoto i mirrę za szybką poradę przelewać w formie cegiełek na działanie forum OCP 8)

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez czernobyl
                                          wersja 2: masz lpg, jeśli wozisz standardowe ładunki, nawet wakacje na full - lejsy 20 <-statystycznie najczęściej polecana w tym wątku
                                          Do tej wersji można tez dopisać Lesjoforsy ...19 jak ktos lubi trochę twardo, choć to pojęcie jest bardzo subiektywne.

                                          Komentarz


                                          • koledzy a macie wiedzę albo skoda podaje jaki jest fabrycznie przeswit miedzy kołem/oponą a błotnikiem lub od ziemi do błotnika? bo nie wiem gdzie tego szukac dla golfa, bo temat na forum golfa w zasadzie nie istnieje

                                            Komentarz


                                            • Czyli śmiało mogę brać lesjofors 4285720 w wersji wzmocnionej?? Bo mój Fl siedzi ,że hej...

                                              [ Dodano: Pon 26 Wrz, 16 17:54 ]
                                              Jako że nie mieli tych polecanych kupiłem monroe sp3349 po 124zł . Było 360mm, po założeniu 430mm a po 100km 420. Więc mi to pasuje. Lpg 1/2 , Pb 2/3 , koło zapasowe i hak. Koła 195/65/r15
                                              Załączone pliki

                                              Komentarz


                                              • LESJOFORS 4295083 spotkał się ktoś z was z tym?? srednica druta 13,25, wysokość 335

                                                Byłem dziś w sklepie i takie cudo maja na chwile obecna, niby zamiennik sp3349

                                                lejso 20 srednice ma 12,5 a dlugosc 323

                                                Komentarz


                                                • gocu87, oby sie to jeszcze ułożyło bo wyglada tragicznie . Chyba, ze bedzie przod tez wymieniony.

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez yunior81
                                                    gocu87, oby sie to jeszcze ułożyło bo wyglada tragicznie . Chyba, ze bedzie przod tez wymieniony.
                                                    też się zastanawiam nad wymianą u siebie ale jak ma tak wysoko stać to chyba nie chce :P


                                                    Mariusz
                                                    Spoty Tarnowskie

                                                    Mam do sprzedania wyłącznik zespolony Octavia II po lifcie 5KO 953 507AS osłone poduszki kierownicy i tunel środkowy

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X